KONST / Litografier / Färglitografi 16846073
nr 1684 6073
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, numrerad 192/350. Färglitografi, bildmått: 32x43 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 mars 2025
kl 19:15:55
2/3 15:09:04
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman